Puppyterapie

Léčba štěněcí láskou

 

Co je to puppy terapie?

Puppy terapie je léčba za pomoci štěňátek. Přináší velkou dávku lásky, roztomilosti a mnoho úsměvů na tváři klientů. Therapy Dog z.s. byl první, který tuto formu terapie vymyslel a začal ji i praktikovat.

K čemu slouží? 

Slouží k uvolnění stresu, úzkostí a celkově ke zlepšení nálady všech zúčastněných. Přítomnost štěňátek přináší neuvěřitelnou dávku roztomilosti, čisté lásky a tím vytváří pohodovou, příjemnou a nezapomenutelnou atmosféru. Do dalších dnů je člověk nabitý pozitivní energií. Puppy terapie je velmi spontánní, štěňátka běhají po místnosti, nosí hračky, žádají si pohlazení a pomazlení. Tato metoda přispívá k rehabilitaci, k obnovení hmatových vjemů a uvolňuje svaly klientů. Štěňátka zcela přirozeně rozvíjí komunikaci, přátelství, a tím významně napomáhají k lepší spolupráci klientů s personálem . Vzhledem k tomu, že jsou malá, roztomilá a plyšová odpadává u lidí jakýkoliv strach. Bonus to navíc přináší štěňátkům i jejich budoucím majitelům, protože pro štěňátka je to výborná forma socializace, která jim usnadní vstup do nové rodiny.

Pro koho je vhodná? 

Využívá se u dětí, dospělých i seniorů, u osob s postižením a u osob sociálně vyloučených. Puppy terapie probíhá ve školských a sociálních zařízeních. 

 

V čem je náročná a specifická

  • v časové přípravě (termín s malými štěňátky je třeba domluvit dlouho předem)
  • ve výběru vhodných štěňátek po canisterapeutických rodičích
  • v personálním zabezpečení  (náročné na počet canisterapeutů a osob zajišťující dohled nad štěňátky po celou dobu)